Bieg Konopielki 2018


Bezpłatne badania krwi


Dane Kontaktowe
Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny

ul.Plac Królowej Rodzin 1

16-061 Juchnowiec Kościelny

Tel:(85)7196-056

NIP:966-167-22-67

ok.juchno@wp.pl


Numer konta:
65 807400030000171720000010
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: instruktor
Lubie to
Linki
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Laskowski wprawił w zachwyt publiczność
Laskowski wprawił w zachwyt publiczność

Takich tłumów dzieci i młodzieży Kleosin dawno nie widział. Najmłodsi uczestniczyli w konkursach, grach i licznych zabawach. Starsi mieszkańcy bawili się podczas pięknego koncertu Janusza Laskowskiego. Wszystko podczas Festynu Rodzinnego zorganizowanego przez Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny oraz Zespół Szkół w Kleosinie przy współpracy z Urzędem Gminy w Juchnowcu Kościelnym oraz sołectwem Kleosin.
W sobotę atrakcji było mnóstwo, a teren od „Orlika” po plac przed sceną zapełnił się dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Ci ostatni mocno bowiem zaangażowali się w festyn. Rada Rodziców ZS w Kleosinie ufundowała nagrody w turniejach sportowych. Rodzice upiekli także ciasto, które można było kupić za symboliczną złotówkę, czy dwie. Z tych złotówek uzbierała się pokaźna kwota 500 zł, która w całości zostanie przeznaczona na zakup sprzętu sportowego.

Czytaj więcej

Koncert Janusza Laskowskiego w Kleosinie!
Koncert Janusza Laskowskiego w Kleosinie!

Nie opadły jeszcze emocje po I Biegu Konopielki, a już w sobotę, 1 czerwca czeka nas kolejna wielka impreza. Sołectwo Kleosin, Urząd Gminy i Ośrodek Kultury w Juchnowcu Kościelnym oraz Zespół Szkół w Kleosinie zapraszają na Festyn Rodzinny. W programie m.in. koncert Janusza Laskowskiego! Piknik odbędzie w okolicach „Orlika” w Kleosinie.
W sobotę przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Nie może zatem zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Będą konkursy, animacje, gry, zabawy, bezpłatne dmuchańce, występy muzyczne, pokazy skoków parkour, pokazy mody i mnóstwo innych ciekawych propozycji. Całość rozpocznie się o godz. 13.
Ok. godz. 14.30 swoje stanowisko uruchomią policjanci z IV Komisariatu w Białymstoku. Będą m.in. znakować rowery i wartościowe przedmioty. To doskonała techniczna forma zabezpieczenia rzeczy przed kradzieżą. Ok. godz. 17 rozpocznie się z kolei pokaz strażacki. Ok. godz. 17.30 zaplanowaliśmy na „Orliku” mecz piłkarski z udziałem samorządowców.
Po południu rozpocznie się blok muzyczny dla nieco starszych. Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się koncert Janusza Laskowskiego. Autor takich przebojów, jak „Kolorowe jarmarki”, „Świat nie wierzy łzom”, czy „Beata z Albatrosa” pojawi się na kleosińskiej scenie około godziny 20.30.
Wszystkich mieszkańców Kleosina oraz całej juchnowieckiej gminy serdecznie zapraszamy na wyjątkowy Festyn Rodzinny!

I Biegu Konopielki
I Biegu Konopielki

Nic nie było w stanie zagrozić naszym planom. Deszcz, wiatr, chłód nie okazały się groźne i nie odstraszyły zawodników od udziału w I Biegu Konopielki. Zwycięzcami biegu głównego na 10 km zostali Bogusław Andrzejuk i Beata Lupa. Imprezę zorganizował Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny we współpracy z Urzędem Gminy.

Czytaj więcej

Najbliższy okres będzie obfitował w naszej gminie w szereg ciekawych imprez
Najbliższy okres będzie obfitował w naszej gminie w szereg ciekawych imprez

Oznakuj mienie, zabezpiecz się przed kradzieżą
W sobotę, 25 maja na stadionie gminnym w Juchnowcu Dolnym policja przeprowadzi akcję znakowania wartościowych przedmiotów. Początek o godz. 10.
W sobotę czeka nas wielka impreza – I Bieg Konopielki, organizowany przez Ośrodek Kultury i Urząd Gminy w Juchnowcu Kościelnym. W to wydarzenie mocno zaangażowali się policjanci. Nie dość, że pomogą w zabezpieczeniu trasy, to jeszcze umożliwią techniczne zabezpieczenie wartościowych przedmiotów przed kradzieżą. Na stadionie będzie można oznakować m.in. rowery, kamery, laptopy, czy aparaty fotograficzne.

Obchody 222Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Obchody 222Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny i Dyrektor Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny zapraszają na obchody 222. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczną się w piątek o godz. 11.30 mszą świętą w kościele parafialnym w Juchnowcu Kościelnym.
We mszy świętej uczestniczyć będą m.in. władze gminy z wójtem Krzysztofem Marcinowiczem na czele. Nie zabraknie przedstawicieli instytucji gminnych oraz pocztów sztandarowych. Po mszy weźmiemy udział w przemarszu pod pomnik „Za Wiarę i Wolność”, gdzie złożone zostaną kwiaty oraz wygłoszone zostaną przemówienia okolicznościowe. Po modlitwie pod pomnikiem żołnierzy poległych w wojnie 1920 roku zapraszamy na plac przed Ośrodkiem Kultury w Juchnowcu Kościelnym, gdzie odbędzie się piknik patriotyczny związany z obchodami Święta 3 Maja. Część artystyczną przygotowali nauczyciele i dzieci z Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym. Posłuchamy także pieśni w wykonaniu szkolnego chóru. Dodatkowo na gości czekać będzie smaczna grochówka.

Wyjątkowa Środa
Wyjątkowa Środa

W środę, 24 kwietnia na stadionie w Juchnowcu Dolnym dojdzie do wyjątkowego meczu. W ¼ finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu Magnat gościć będzie jeden z najmocniejszych zespołów w województwie podlaskim, ŁKS 1926 Łomża. Początek spotkania o godz. 16.30.
Magnat rozgrywa niezwykły sezon. Po raz pierwszy w historii nasi piłkarze występują w IV lidze. Daleko zawędrowali również w rozgrywkach Pucharu Polski. Po niedawnym zwycięstwie 4:0 nad KS Sokoły podopieczni trenera Wiesława Jancewicza awansowali do ¼ finału rozgrywek. Tutaj ich rywalem będzie utytułowany ŁKS 1926 Łomża.

Czytaj więcej

Info Bieg Konopielki
Info Bieg Konopielki

Informujemy, że przez ostatnie kilka dni z powodu problemów technicznych nie można było dokonywać zgłoszeń udziału w Biegu Konopielki. Poradziliśmy już sobie z kłopotami, za które serdecznie przepraszamy i ponownie zapraszamy do rejestracji. W razie jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt telefoniczny (85 719 60 56 i 530 453 059 lub mailowy – ok.juchno@wp.pl).

Wieczór muzyczno-poetycki poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej
Wieczór muzyczno-poetycki poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej

Wyjątkowo zapowiada się najbliższe spotkanie w Klubie Seniora prowadzonym przez Ośrodek Kultury w Juchnowcu Kościelnym. W środę, 17 kwietnia o godz. 17 w świetlicy w Kleosinie odbędzie się wieczór muzyczno-poetycki poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej.
Tym razem w Klubie Seniora zaprezentowana zostanie twórczość Agnieszki Osieckiej. Sylwetkę znanej poetki, pisarki i autorki słynnych tekstów przybliżą nam gimnazjaliści Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie. Młodzież zaprezentuje m.in. wiersze oraz piosenki Osieckiej.
Klub Seniora ma charakter otwarty i zapraszamy na środowe spotkanie wszystkich chętnych pragnących spędzić wieczór w miłej muzyczno-poetyckiej tonacji.
Bliższe informacje – Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny, tel. 85 719 60 56 i 530 453 059.

Czytaj więcej

Wyniki Mistrzostw Gminy Juchnowiec Kościelny w Tenisie Stołowym
Wyniki Mistrzostw Gminy Juchnowiec Kościelny w Tenisie Stołowym

Karolina Stupak, Adam Rychorczuk, Kamil Statkiewicz oraz Janusz Danilczuk wywalczyli tytuły mistrzów gminy Juchnowiec Kościelny w tenisie stołowym. Turniej organizował Ośrodek Kultury w Juchnowcu Kościelnym wspólnie z Zespołem Szkół w Kleosinie.
Mistrzostwa cieszyły się dużym zainteresowaniem. Do rywalizacji przystąpiło ponad 40 zawodników, co pokazuje, że tenis stołowy wciąż ma silną pozycję w naszej gminie.
Najliczniej obsadzonymi kategoriami były kategoria chłopców szkół ponadgimnazjalnych oraz kategoria dziewcząt. W pierwszej zwyciężył Sylwester Ułaszonek, wśród dziewcząt triumfowała Karolina Stupak. Dużo emocji towarzyszyło zmaganiom najmłodszych i najstarszych zawodników. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce wywalczył Kamil Statkiewicz. W prestiżowych zmaganiach seniorów bezkonkurencyjny okazał się Janusz Danilczuk (Kleosin), który wygrał wszystkie swoje pojedynki. Drugi był Cezary Borkowski (Izabelin), a trzeci mieszkający w Juchnowcu, działający w UKS Kleosin Marcin Zawadzki, który mocno zaangażował się w organizację całego turnieju.

Czytaj więcej

Rośnie lista startowa I Biegu Konopielki.
Rośnie lista startowa I Biegu Konopielki.

Rośnie lista startowa I Biegu Konopielki. Chęć udziału w biegu głównym wyraziło już 37 osób. Miło nam, że są już także pierwsze zgłoszenia do biegu familijnego.
Przygotowania do imprezy idą pełną parą. Właśnie zamierzamy wysłać do odlewni projekt specjalnego medalu. Efektowne medale otrzymają zawodnicy, którzy ukończą bieg na 10 km. Jeśli chodzi o główny dystans, to w zabezpieczeniu trasy pomogą funkcjonariusze policji oraz członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej. Mamy już z ich strony deklaracje wsparcia naszej imprezy. Miło jest, że otrzymujemy także sygnały od wolontariuszy, pragnących zaangażować się przy całości przedsięwzięcia. Swoją pomoc zadeklarowali choćby członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Brończan „Brończany Razem”.

Mistrzostwa Gminy Juchnowiec Kościelny w Tenisie Stołowym

Jeszcze nie opadły emocje po artystycznym wielkanocnym „Konkursie z Zajączkiem”, a już szykujemy kolejną imprezę. Tym razem sportową. W sobotę, 13 kwietnia zapraszamy o godz. 10 do hali Zespołu Szkół w Kleosinie na Mistrzostwa Gminy Juchnowiec Kościelny w Tenisie Stołowym.
Sport

Tenis stołowy ma bogate tradycje w naszej gminie. Kilka lat temu turnieje ping ponga cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem, istniała w Juchnowcu nawet drużyna ligowa. Zobaczymy, jak z popularnością tenisa jest teraz. W sobotę szansę rywalizacji dostaną dzieci, młodzież i dorośli. Podział na kategorie oraz system rozgrywek zależy od liczby zgłoszonych zawodników.

Zgłoszenia do udziału w turnieju przyjmowane są do czwartku, 11 kwietnia w Ośrodku Kultury oraz w gabinecie nauczycieli wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Kleosinie.

Regulamin oraz karta zgłoszeń są do pobrania na stronie okjuchnowiec.pl.

W sprawie turnieju można zasięgać informacji w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym – tel. 85 719 60 56.