Bieg Konopielki 2018


Bezpłatne badania krwi


Dane Kontaktowe
Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny

ul.Plac Królowej Rodzin 1

16-061 Juchnowiec Kościelny

Tel:(85)7196-056

NIP:966-167-22-67

ok.juchno@wp.pl


Numer konta:
65 807400030000171720000010
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: instruktor
Lubie to
Linki
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dni Ziemi Juchnowieckiej 2013
Dni Ziemi Juchnowieckiej 2013

Już niebawem czeka nas wielkie wydarzenie. 21 lipca rozpoczynamy obchody Dni Ziemi Juchnowieckiej 2013. Dni Ziemi potrwają przez cały tydzień - do 28 lipca, a w programie znajdą się koncerty, wystawy, zawody, konkursy i pikniki.
Tygodniowe obchody Dni Ziemi Juchnowieckiej zapoczątkowaliśmy w ubiegłym roku. Nasz pomysł spotkał się z niezwykle pozytywnym odzewem, zatem postanowiliśmy pójść za ciosem. Część imprez kontynuujemy wzorem ubiegłego lata. Część, to zupełnie nowe pozycje. W sumie, przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców jeszcze więcej atrakcji, niż w 2012 roku.

Czytaj więcej

Wakacyjna akcja LATO OK robi furorę
Wakacyjna akcja LATO OK robi furorę

Wakacyjna akcja „LATO OK” robi furorę. Na zajęcia przygotowane przez Ośrodek Kultury oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Juchnowcu Kościelnym przychodzi mnóstwo dzieci i młodzieży.
Pierwsza tura spotkań odbyła się w Hryniewiczach, Hermanówce oraz Ignatkach. W Ignatkach akcja „LATO OK” połączona została z piknikiem rodzinnym przygotowanym przez Ośrodek Kultury. Wieczorem na scenie pojawił się kabaret „Znane Ryje”, fundując publiczności wspaniałą zabawę. Po występach kabaretowych mieszkańcy tańczyli do późnej nocy przy dyskotekowej muzyce, a humorów nie popsuł nawet rzęsisty deszcz.
W tym tygodniu odbędą się kolejne wakacyjne spotkania. We wtorek, 16 lipca zapraszamy dzieci do świetlicy w Koplanach (godz. 10) oraz do sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym (godz. 12.30). 18 lipca zajęcia zaplanowano w: Hermanówce, Hołówkach Dużych oraz Rostołtach. 19 lipca wakacyjna akcja zawita do Hryniewicz i Lewickich.

LATO OK
LATO OK

Ośrodek Kultury oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Juchnowcu Kościelnym zapraszają dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnej akcji „LATO OK”. Tegoroczna akcja zapowiada się niesłychanie atrakcyjnie

Czytaj więcej

Zapraszamy do Ignatek!

Kabaret „Znane Ryje” wystąpi podczas pikniku rodzinnego w Ignatkach. Piknik odbędzie się już w najbliższą sobotę (13 lipca), a w programie imprezy znajduje się także przedstawienie teatralne, gry, zabawy, konkursy dla dzieci oraz występy muzyczne i dyskoteka pod gwiazdami dla dorosłych.
Piknik w Ignatkach odbędzie się na działce nieopodal miejscowego sklepu. Impreza rozpocznie się o godz. 15 i jej pierwsza część prowadzona będzie w ramach wakacyjnej akcji „LATO OK” organizowanej przez Ośrodek Kultury oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Juchnowcu Kościelnym. Od godz. 15 na dzieci oraz młodzież czekają zatem animatorzy, którzy poprowadzą liczne gry i konkursy. Sobotni piknik rozpocznie się przedstawieniem teatralnym.
Blok przeznaczony dla dzieci i młodzieży potrwa 3 godziny. O godz. 18 sołectwo w Ignatkach zaprasza z kolei mieszkańców na spotkanie w sprawie nadania nazw ulicom w miejscowości. Potem rozpocznie się już zabawa integracyjna. Ośrodek Kultury wspólnie z sołectwem przygotowali wiele atrakcji. Około godz. 19 na scenie pojawi się kabaret „Znane Ryje”. Kabaret powstał w lutym 2011 roku i szybko zdobył sobie uznanie publiczności w całej Polsce. „Znane Ryje” mają już na koncie wiele wyróżnień. Wymienić można choćby nagrodę Grand Prix Festiwalu PARODIOLA 2012 – Olsztyn, czy pierwsze miejsce na X Przeglądzie Kabaretowym ŚLIMAK – Kozienice 2012. W sobotę „Znane Ryje” pojawią się w Ignatkach, co gwarantuje wspaniałą zabawę. Po popisach kabaretowych przyjdzie czas na zabawę pod gwiazdami przy muzyce na żywo.
Serdecznie zapraszamy do Ignatek!

Powitanie lata w Horodnianach rozpoczęło cykl wakacyjnych imprez
Powitanie lata  w Horodnianach rozpoczęło cykl wakacyjnych imprez

„Powitanie lata” w Horodnianach rozpoczęło cykl wakacyjnych imprez odbywających się w naszej gminie. Piknik w Horodnianach zorganizowało sołectwo we współpracy z Ośrodkiem Kultury oraz Urzędem Gminy w Juchnowcu Kościelnym.
W Horodnianach bawiono się na placu przed „Zdrojówką”. W programie znalazło się mnóstwo atrakcji dla dzieci. Były urządzenia dmuchane, gry, konkursy, animacje oraz pokaz baniek mydlanych. Furorę wywołał miś Puchatek przechadzający się między mieszkańcami. Całe rodzinny chętnie robiły sobie zdjęcia z sympatycznym pluszakiem.
Na nudę nie narzekali również dorośli. On też chętnie startowali w różnego rodzaju konkursach, a wieczorem tańczyli już na całego przy muzyce na żywo.
Zdjęcie - fot. Maciej Klemensowicz

Powitanie lata

W niedzielę, 7 lipca zapraszamy do Horodnian na piknik „Powitanie lata”. W programie znajdzie się wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Imprezę organizuje sołectwo Horodniany wspólnie z Urzędem Gminy w Juchnowcu Kościelnym oraz Ośrodkiem Kultury. Początek o godz. 16.
Piknik odbędzie się w pięknym otoczeniu, na placu przed „Zdrojówką”. Wiele atrakcji czeka na najmłodszych. Będą gry, konkursy z nagrodami i zabawy animacyjne. Ok. godz. 17 rozpocznie się efektowny pokaz baniek mydlanych.
Starsi mieszkańcy będą mogli w spokoju podyskutować o sprawach dotyczących Horodnian i całej gminy. Wieczorem natomiast, od godz. 19 przewidziana jest zabawa przy dobrej muzyce.

Noc Świętojańska w Brończanach
Noc Świętojańska w Brończanach

Słowiańskie zaślubiny, walki Wikingów, pokaz pracy garncarza, występy taneczne – tak wyglądała Noc Świętojańska w Brończanach. Mimo żaru lejącego się z nieba impreza organizowana przez Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Przyjaciół Brończan „Brończany Razem” oraz Urząd Gminy w Juchnowcu Kościelnym była bardzo udana, a mieszkańcy gminy bawili się świetnie.

Czytaj więcej

Zapraszamy do Brończan na Noc Świętojańską

Zapraszamy do Brończan na Noc Świętojańską
W sobotę, 22 czerwca zapraszamy na wyjątkową imprezę. W Brończanach bawić się będziemy podczas pełnej atrakcji „Nocy Świętojańskiej”. Początek pikniku o godz. 14.30.
Noc Świętojańska jest świętem silnie osadzonym w słowiańskiej kulturze i w Brończanach nie zabraknie odwołań do słowiańskiej tradycji. Bardzo ciekawie zapowiada się choćby inscenizacja ceremonii słowiańskich zaślubin, do której dojdzie już po zachodzie słońca, około godz. 21.30.
Ale oprócz elementów słowiańskich czekają nas m.in. pokazy walk Wikingów, którzy rozbiją w Brończanach swoje namioty. W wycieczkę w czasie zabierze nas grupa doświadczonych wojów z grupy „Winland”.

Czytaj więcej

I Batalia Wschodu
I Batalia Wschodu

Kleosin był w sobotę gospodarzem prestiżowego turnieju MMA pod nazwą I Batalia Wschodu. W ramach imprezy doszło do trójmeczu amatorskich reprezentacji Polski, Litwy i Białorusi. Zawody zakończyły się zwycięstwem biało-czerwonych.
Polacy zgromadzili 16 punktów, wyprzedzając minimalnie Litwę (14 pkt.). Trzecie miejsce zajęła Białoruś (8 pkt.). Kibice obejrzeli w sumie 12 pojedynków (jedno starcie nie było zaliczane do końcowej klasyfikacji). Większość walk kończyła się w pierwszej rundzie. Najdłużej trwała konfrontacja kobiet, w której Białorusinka Aksana Stalborskaya pokonała w dogrywce przed czasem Barbarę Nalepkę.

Czytaj więcej

MMA - Polska - Litwa - Białoruś
MMA - Polska - Litwa - Białoruś

W najbliższą sobotę w Kleosinie dojdzie do niesamowitego wydarzenia. O godz. 16 przy kompleksie „Orlik” rozpocznie się trójmecz MMA Polska – Litwa – Białoruś. Turniej nazwany I Batalią Wschodu będzie głównym punktem pikniku sportowego organizowanego przez Urząd Gminy oraz Ośrodek Kultury w Juchnowcu Kościelnym.

Czytaj więcej

Tylko nie gotujcie Kopciuszka
Tylko nie gotujcie Kopciuszka

Już w poniedziałek, 10 czerwca zapraszamy do sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym na przedstawienie teatralne „Tylko nie gotujcie Kopciuszka”. Początek spektaklu o godz. 18.30.
„Tylko nie gotujcie Kopciuszka”, to przedstawienie w wykonaniu dzieci z terenu gminy Juchnowiec Kościelny w reżyserii Teresy Radziewicz. Grupa pani Radziewicz przygotowywała przedstawienie pod skrzydłami Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Juchnowcu Kościelnym.
Spektakl zebrał szereg wyróżnień podczas niedawnego powiatowego forum teatrów „Melpomena 2013”.
Serdecznie zapraszamy do Ośrodka Kultury! Wstęp wolny.