VII edycja Nagrody


Bezpłatne badania krwi


Dane Kontaktowe
Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny

ul.Plac Królowej Rodzin 1

16-061 Juchnowiec Kościelny

Tel:(85)7196-056

NIP:966-167-22-67

ok.juchno@wp.pl


Numer konta:
65 807400030000171720000010
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: instruktor
Lubie to
Linki


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wieczór Seniora
Wieczór Seniora

Wieczór Seniora w Kleosinie spotkał się z dużym zainteresowaniem i bardzo ciepłym przyjęciem ze strony uczestników. Seniorzy zadeklarowali, że z wielką ochotą przyjdą na kolejną imprezę. Wstępnie umówiliśmy się na 27 lutego.
Pierwszy Wieczór Seniora miał charakter zapoznawczy. Na początku każdy opowiedział kilka zdań o sobie, po czym przeszliśmy do zabaw integracyjnych. Wywołały one wiele śmiechu. Dużym zainteresowaniem – zwłaszcza wśród pań – cieszyły się tańce. Część taneczną fantastycznie poprowadziła Małgorzata Kuczynko. Po niej pałeczkę przejęła Zofia Szczytko odpowiedzialna za zajęcia plastyczne. Seniorzy zobaczyli pokaz orgiami i sami wykonywali m.in. kwiatki z gazet.

Czytaj więcej

XIV Powiatowym Przeglądzie Kolęd w Czarnej Białostockiej
XIV Powiatowym Przeglądzie Kolęd w Czarnej Białostockiej

Zespół Folklorystyczny „Koplanianki” uczestniczył w niedzielę w XIV Powiatowym Przeglądzie Kolęd w Czarnej Białostockiej. „Koplanianki” zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, zbierając gromie oklaski za swój występ.
„Koplanianki” zostały pochwalone przez jury za przygotowaną szopkę. Tu słowa podziękowania należą się zwłaszcza pani Małgorzacie Stasiewicz, bo to ona głównie przygotowała bożonarodzeniowy żłóbek. Nasz zespół dobrze wypadł również od strony wokalnej, a występ bardzo podobał się licznej publiczności.
Szykując wyjazd do Czarnej Białostockiej zaprosiliśmy na Przegląd dziecięcy zespół „Jarzębinki” Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym. „Jarzębinki” spisały się znakomicie, zbierając wiele pochlebnych recenzji.
Na zakończenie niedzielnej imprezy starsi i młodsi kolędnicy oddali się wspólnym tańcom oraz zabawie i w doskonałych nastrojach wróciliśmy do Juchnowca.
Wkrótce na stronie itv.juchnowiec.com.pl film z występu „Koplanianek” oraz „Jarzębinek”.

Wyjazd do kina Helios

W środę, 30 stycznia Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny organizuje wyjazd do białostockiego kina Helios na film "Ralph Demolka".

Wyjazd do kina "Helios" w galerii handlowej "Biała" organizowany jest w ramach prowadzonej przez nas akcji Ferie 2013. Do zimowej grupy dołączyć można w każdej chwili i każdy może też jechać do kina. Wystarczy wpłacić 15 zł i dostarczyć do Ośrodka Kultury zgodę rodziców na udział w wycieczce.

Wyjazd planowany jest ok. 10.45, a powrót ok. 14.

Serdecznie zapraszamy! Zapraszamy też na nasze zajęcia. W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek odbywać się będą w godz. 15.30-18. Na zakończenie, w piątek dla uczestników feryjnych zajęć organizujemy bal przebierańców.

Pracowicie rozpoczęliśmy 2013 rok
Pracowicie rozpoczęliśmy 2013 rok

Pracowicie rozpoczęliśmy 2013 rok, organizując w styczniu już kilka dużych imprez. To jednak tylko zapowiedź tego, co będzie działo się w kolejnych miesiącach. A będzie działo się bardzo wiele! Zobaczcie jakie mamy plany.
Rok rozpoczęliśmy od cieszących się ogromnym zainteresowaniem Jasełek, podczas których rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny „Żłóbek XXI wieku” oraz konkurs fotograficzny „Tak piękna jest nasza gmina”. Potem był piłkarski Turniej Noworoczny o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. Zagrało pięć zespołów reprezentujących gminne miejscowości plus goście z Hajnówki. Impreza podbiła serca i wiele osób czeka już na kolejne turnieje.

Czytaj więcej

Rozpoczęliśmy zimowe ferie
Rozpoczęliśmy zimowe ferie

Pierwszego dnia były tańce, zabawy i wizyta przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej z Juchnowca, która zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Dzieci i młodzież zapraszamy na kolejne zajęcia. We wtorek spotykamy się o godzinie 15.30, a w środę o 14.
Staraliśmy się, aby program przygotowany przez Ośrodek Kultury na Ferie 2013 był atrakcyjny. Tych atrakcji nie zabrakło już podczas pierwszego spotkania. Małgosia Kuczynko fantastycznie poprowadziła zajęcia taneczne. Pani Zofia Szczytko przygotowała bardzo ciekawe zabawy ruchowe, a Anna Radziewicz kreśliła wszystkim portrety. Nasza grupa szybko znalazła wspólny język, opracowując kilkunastopunktowy regulamin, jaki będzie obowiązywał w trakcie zimowych spotkań.
W poniedziałek Ośrodek Kultury odwiedzili też strażacy, a ich wizyta przyjęta została z entuzjazmem. Pan Wojciech Szczytko z pasją opowiadał o trudnej pracy strażaka, demonstrował narzędzia wykorzystywane w akcjach z udziałem straży pożarnej. Mimo mrozu dzieci z wielką ochotą wyszły na zewnątrz, gdzie mogły z dumą zasiąść w wozie strażackim i sprawdzić jego wyposażenie.

Czytaj więcej

Ferie zimowe z Ośrodkiem Kultury
Ferie zimowe z Ośrodkiem Kultury

Spotkanie z policjantami, strażakami, praca z kamerą telewizyjną, wyjazd do białostockiego kina, karaoke i bal przebierańców – tak przedstawia się program na ferie zimowe przygotowany przez Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny.
Dzieci i młodzież z terenu gminy nie będą narzekały na nudę. Ośrodek Kultury zaplanował codziennie kilkugodzinne atrakcyjne zajęcia. Oprócz warsztatów animacyjnych, czy plastycznych Juchnowiec odwiedzą ciekawi goście. O swojej pracy opowiedzą m.in. policjanci i strażacy. Podczas spotkań nie zabraknie tematyki bezpieczeństwa. Dzieci będą mogły też obejrzeć sprzęt, jakim posługuje się policja oraz straż pożarna.
W zimowym programie znalazły się również zajęcia kulinarne z babcią i dziadkiem, praca na profesjonalnym sprzęcie filmowym, czy zabawy w plenerze. Ferie w Juchnowcu zakończone zostaną wielkim balem przebierańców.
- Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Czytaj więcej

Noworoczny Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny
Noworoczny Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny

Olmonty wygrały Noworoczny Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny. W finale Olmonty pokonały Hajnówkę. Trzecie miejsce zajął Kleosin, czwarte - Juchnowiec, piąte - Księżyno, a szóste - Huragan Brończany.
W hali Zespołu Szkół w Kleosinie zagrało 6 drużyn oldbojów. Pięć z terenu naszej gminy i zaprzyjaźniona ekipa z Hajnówki. Emocji było co niemiara, podobnie jak dobrej zabawy. Niektórzy zawodnicy wyszli poganiać za piłką po kilkuletniej przerwie w grze i treningach. Upływ czasu odbił się na formie, ale nikomu nie brakowało zaangażowania.

Czytaj więcej

Tak piękna jest nasza gmina
Tak piękna jest nasza gmina

Pełna sala widzów oglądała w Ośrodku Kultury niedzielne przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym. Jasełka połączone były z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego „Żłóbek XXI wieku” oraz fotograficznego „Tak piękna jest nasza gmina”.

Jasełkowy spektakl przygotowany przez Monikę Żochowską został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. Wszystkim bardzo podobał się oryginalny pomysł z wykorzystaniem nowoczesnej muzyki i dowcipnymi dialogami.

Czytaj więcej

Żłóbek XXI wieku

To będzie wyjątkowa niedziela w Ośrodku Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny. 6 stycznia na scenie sali widowiskowej odbędą się Jasełka. Wręczymy także nagrody laureatom konkursu plastycznego „Żłóbek XXI wieku” oraz konkursu fotograficznego „Tak piękna jest nasza gmina”. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Początek spotkania o godz. 12.45.
Niezwykłe przedstawienie jasełkowe przygotowali uczniowie Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym. Gwarantujemy, że oryginalny scenariusz autorstwa pani Moniki Żochowskiej zaciekawi publiczność.
W ogóle niedzielne popołudnie zapowiada się niezwykle interesująco. Rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny „Żłóbek XXI wieku”. Do Ośrodka Kultury wpłynęły niebanalne prace, w których dzieci przedstawiały swoje wyobrażenia na temat miejsca, gdzie w dzisiejszych czasach mógłby znaleźć się żłóbek Jezusa Chrystusa. Honorowy patronat nad konkursem objął wójt gminy Juchnowiec Kościelny, Krzysztof Marcinowicz.
Oprócz jasełek i prac plastycznych podziwiać będziemy wyróżnione prace w międzynarodowym konkursie fotograficznym „Tak piękna jest nasza gmina”.
Gorąco zapraszamy do Ośrodka Kultury. Początek spotkania o godz. 12.45.

No i pożegnaliśmy rok 2012
No i pożegnaliśmy rok 2012

To były wyjątkowe miesiące dla Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny. Czas wytężonej pracy w nowym zespole i czas nowych pomysłów. Staraliśmy się, jak mogliśmy spełnić oczekiwania mieszkańców gminy i to do nich należy ocena naszych wysiłków.

Czytaj więcej