Bieg Konopielki 2018


Bezpłatne badania krwi


Dane Kontaktowe
Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny

ul.Plac Królowej Rodzin 1

16-061 Juchnowiec Kościelny

Tel:(85)7196-056

NIP:966-167-22-67

ok.juchno@wp.pl


Numer konta:
65 807400030000171720000010
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: instruktor
Lubie to
Linki
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Rozegrano mistrzostwa województwa w petanque
Rozegrano mistrzostwa województwa w petanque

Bule w uroczej Hermanówce

Tomasz Korniłowicz i Mateusz Markiewicz z Białegostoku zostali mistrzami województwa podlaskiego w petanque. Turniej odbył się w doskonałej atmosferze na świetnie przygotowanych bulodromach w Hermanówce. Organizatorami mistrzostw byli Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny oraz Białostocki Klub Petanque.

Czytaj więcej

III Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Petanque
III Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Petanque

W sobotę w Hermanówce odbędą się III Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Petanque - Turniej Dubletów. Imprezę organizuje Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny oraz Białostocki Klub Petanque. Mamy już sporo zgłoszeń do turnieju. Do Hermanówki przyjadą zespoły m.in. z Białegostoku, Warszawy i Ciechanowa. W mistrzostwach zagrają także pary z gminy Juchnowiec Kościelny. Zapraszamy wszystkich chętnych i przypominamy, że zapisywać się do udziału w turnieju można osobiście w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym, telefonicznie 85 719 60 56 i 530 453 059 oraz w sobotę na miejscu zawodów w godzinach 8.30-9.20.

Remont Ośrodka Kultury

Z uwagi na remont Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym środowe (2 października) zajęcia ZUMBY odbędą się w sali korekcyjnej Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym. Początek spotkania o godz. 17. O godz. 18.40 rozpoczną się natomiast warsztaty ZUMBY w Zespole Szkół w Kleosinie.
Zajęcia ZUMBY realizowane są w ramach projektu "Kulturalny Juchnowiec".

III Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Petanque
III Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Petanque

Czołowi zawodnicy gry w bule pojawią się w sobotę, 5 października w Hermanówce! Na bulodromach koło świetlicy rozegrane zostaną III Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Petanque – Turniej Dubletów. W imprezie może wziąć udział każdy chętny. Ze swej strony gorąco zapraszamy do gry mieszkańców gminy Juchnowiec Kościelny.
Otwarcie bulodromów w Hermanówce miało miejsce podczas Dni Ziemi Juchnowieckiej 2013. Wówczas, w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny udział wzięli zawodnicy m.in. z Białegostoku, Sejn, Warszawy, a nawet z Niemiec. Wszystkim bardzo podobało się w naszej gminie i na mistrzostwa województwa swój przyjazd także zapowiadają drużyny z różnych regionów. Ale zagrać w coraz bardziej popularne bule może każdy. Debiutantom przed rozpoczęciem zawodów objaśnione zostaną zasady. Możemy zresztą wcześniej zorganizować otwarty trening i szkolenie dla zainteresowanych.

Czytaj więcej

Mamy dobrą wiadomość dla miłośniczek ZUMBY!
Mamy dobrą wiadomość dla miłośniczek ZUMBY!

Mamy dobrą wiadomość dla miłośniczek ZUMBY! Zajęcia realizowane w Kleosinie w ramach projektu „Kulturalny Juchnowiec” przenoszą się do sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Kleosinie. W związku z tym znosimy ograniczenia ilościowe i zapraszamy na ćwiczenie wszystkie zainteresowane panie. Panowie również mile widziani. Spotkania odbywać się będą w środy o godz. 18.40.
Pierwsze warsztaty ZUMBY w Zespole Szkół miały odbyć się już w minioną środę. Niestety, z przyczyn technicznych musieliśmy odwołać zajęcia. Kolejne, 25 września powinny odbyć się już bez zakłóceń. Do uczestników zajęć mamy jednocześnie prośbę, aby przychodzić na salę w obuwiu sportowym z białą podeszwą, aby nie uszkodzić parkietu.
Druga grupa Zumby ćwiczy w sali widowiskowej Ośrodka Kultury. Tutaj zajęcia odbywają się w środy o godz. 17. Z przykrością informujemy, że na warsztaty w Juchnowcu nie ma już wolnych miejsc. Jednocześnie do osób zapisanych na listę mamy prośbę, aby w razie swojej nieobecności zgłaszały ją do Ośrodka Kultury wcześniej. Umożliwi to wzięcie udziału w spotkaniach osobom z listy rezerwowej.
W tym tygodniu dojdzie też do przesunięć innych zajęć realizowanych w ramach „Kulturalnego Juchnowca”. Warsztaty malarskie dla dorosłych przesunięte zostały z wtorku na czwartek, a we wtorek dojdzie do spotkania grupy teatralnej dorosłych. W przyszłym tygodniu warsztaty będą już realizowane według pierwotnego planu. Z kolei zajęcia taneczne dla młodzieży odbędą się we wtorek, 24 września o godz. 16. Przełożone zostanie spotkanie z 26 września. Tego dnia w sali widowiskowej odbędzie się bowiem sesja rady gminy. Od października zajęcia taneczne odbywać się będą w czwartki w godz. 16-18.

Pożegnanie lata w Lewickich
Pożegnanie lata w Lewickich

Po piątkowych ulewach, w sobotę pogoda była łaskawa i pozwoliła, aby „Pożegnanie lata” w Lewickich wypadło radośnie oraz sympatycznie.
Podczas pikniku „Pożegnanie lata” na placu przy świetlicy bawiło się wielu mieszkańców Lewickich. Nie brakowało również gości z innych miejscowości naszej gminy – Hermanówki, czy Brończan.

Czytaj więcej

W sobotę, 14 września zapraszamy do Lewickich
W sobotę, 14 września zapraszamy do Lewickich

W sobotę, 14 września zapraszamy do Lewickich na piknik rodzinny „Pożegnanie lata”. Początek imprezy organizowanej przez Ośrodek Kultury w Juchnowcu Kościelnym oraz sołectwo Lewickie o godz. 14 przy świetlicy strażackiej.
Program spotkania zapowiada się niezwykle ciekawie. Na dzieci i młodzież czeka mnóstwo atrakcji. Będą dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, kręcenie balonów i wszystko bezpłatnie! Całe rodziny będą mogły wziąć także udział w zabawach, grach oraz konkursach z nagrodami.

Czytaj więcej

Narodowe Czytanie
Narodowe Czytanie

Nasza gmina przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Na scenie Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym wójt Krzysztof Marcinowicz oraz radni gminni odczytali sceny z Zemsty Aleksandra Fredry. Podczas sobotniego spotkania podsumowano również wakacyjną akcję „LATO OK”.

Czytaj więcej

Wójt czytający na scenie Zemstę Aleksandra Fredry
Wójt czytający na scenie Zemstę  Aleksandra Fredry

Wójt czytający na scenie „Zemstę” Aleksandra Fredry oraz podsumowanie wakacyjnej akcji „LATO OK” z występami artystycznymi – tak będzie wyglądało sobotnie spotkanie organizowane przez Ośrodek Kultury oraz Gminną Bibliotekę. Impreza odbędzie się w sobotę, 7 września o godz. 16 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym w ramach akcji „Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro”.

Czytaj więcej

Zapraszamy do Kulturalnego Juchnowca!
Zapraszamy do Kulturalnego Juchnowca!

Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny rozpoczyna nowy, ambitny projekt pod nazwą Kulturalny Juchnowiec. W ramach projektu znani, doświadczeni artyści oraz instruktorzy prowadzić będą warsztaty malarskie, teatralne, animacyjno-plastyczne, taneczne oraz zajęcia ZUMBA. Wszystkie warsztaty są bezpłatne.

Czytaj więcej

Koplanianki wyróżnione!
Koplanianki wyróżnione!

Koplanianki wyróżnione!Działający przy Ośrodku Kultury zespół folklorystyczny „Koplanianki” wziął udział w dożynkach wojewódzkich, które odbyły się w niedzielę nad zalewem Czapielówka w Czarnej Białostockiej. Wyjazd do Czarnej Białostockiej był bardzo udany. „Koplanianki” zostały wyróżnione w konkursie na najpiękniejszy wieniec. W kategorii wieniec nowoczesny nasz zespół zajął trzecie miejsce!

Czytaj więcej