VII edycji Nagrody
Bezpłatne badania krwi


Dane Kontaktowe
Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny

ul.Plac Królowej Rodzin 1

16-061 Juchnowiec Kościelny

Tel:(85)7196-056

NIP:966-167-22-67

ok.juchno@wp.pl


Numer konta:
65 807400030000171720000010
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: instruktor
Lubie to
Linki


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
I Biegu Konopielki
I Biegu Konopielki

Nic nie było w stanie zagrozić naszym planom. Deszcz, wiatr, chłód nie okazały się groźne i nie odstraszyły zawodników od udziału w I Biegu Konopielki. Zwycięzcami biegu głównego na 10 km zostali Bogusław Andrzejuk i Beata Lupa. Imprezę zorganizował Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny we współpracy z Urzędem Gminy.

Czytaj więcej

Najbliższy okres będzie obfitował w naszej gminie w szereg ciekawych imprez
Najbliższy okres będzie obfitował w naszej gminie w szereg ciekawych imprez

Oznakuj mienie, zabezpiecz się przed kradzieżą
W sobotę, 25 maja na stadionie gminnym w Juchnowcu Dolnym policja przeprowadzi akcję znakowania wartościowych przedmiotów. Początek o godz. 10.
W sobotę czeka nas wielka impreza – I Bieg Konopielki, organizowany przez Ośrodek Kultury i Urząd Gminy w Juchnowcu Kościelnym. W to wydarzenie mocno zaangażowali się policjanci. Nie dość, że pomogą w zabezpieczeniu trasy, to jeszcze umożliwią techniczne zabezpieczenie wartościowych przedmiotów przed kradzieżą. Na stadionie będzie można oznakować m.in. rowery, kamery, laptopy, czy aparaty fotograficzne.

Obchody 222Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Obchody 222Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny i Dyrektor Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny zapraszają na obchody 222. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczną się w piątek o godz. 11.30 mszą świętą w kościele parafialnym w Juchnowcu Kościelnym.
We mszy świętej uczestniczyć będą m.in. władze gminy z wójtem Krzysztofem Marcinowiczem na czele. Nie zabraknie przedstawicieli instytucji gminnych oraz pocztów sztandarowych. Po mszy weźmiemy udział w przemarszu pod pomnik „Za Wiarę i Wolność”, gdzie złożone zostaną kwiaty oraz wygłoszone zostaną przemówienia okolicznościowe. Po modlitwie pod pomnikiem żołnierzy poległych w wojnie 1920 roku zapraszamy na plac przed Ośrodkiem Kultury w Juchnowcu Kościelnym, gdzie odbędzie się piknik patriotyczny związany z obchodami Święta 3 Maja. Część artystyczną przygotowali nauczyciele i dzieci z Zespołu Szkół w Juchnowcu Górnym. Posłuchamy także pieśni w wykonaniu szkolnego chóru. Dodatkowo na gości czekać będzie smaczna grochówka.

Wyjątkowa Środa
Wyjątkowa Środa

W środę, 24 kwietnia na stadionie w Juchnowcu Dolnym dojdzie do wyjątkowego meczu. W ¼ finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu Magnat gościć będzie jeden z najmocniejszych zespołów w województwie podlaskim, ŁKS 1926 Łomża. Początek spotkania o godz. 16.30.
Magnat rozgrywa niezwykły sezon. Po raz pierwszy w historii nasi piłkarze występują w IV lidze. Daleko zawędrowali również w rozgrywkach Pucharu Polski. Po niedawnym zwycięstwie 4:0 nad KS Sokoły podopieczni trenera Wiesława Jancewicza awansowali do ¼ finału rozgrywek. Tutaj ich rywalem będzie utytułowany ŁKS 1926 Łomża.

Czytaj więcej

Info Bieg Konopielki
Info Bieg Konopielki

Informujemy, że przez ostatnie kilka dni z powodu problemów technicznych nie można było dokonywać zgłoszeń udziału w Biegu Konopielki. Poradziliśmy już sobie z kłopotami, za które serdecznie przepraszamy i ponownie zapraszamy do rejestracji. W razie jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt telefoniczny (85 719 60 56 i 530 453 059 lub mailowy – ok.juchno@wp.pl).

Wieczór muzyczno-poetycki poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej
Wieczór muzyczno-poetycki poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej

Wyjątkowo zapowiada się najbliższe spotkanie w Klubie Seniora prowadzonym przez Ośrodek Kultury w Juchnowcu Kościelnym. W środę, 17 kwietnia o godz. 17 w świetlicy w Kleosinie odbędzie się wieczór muzyczno-poetycki poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej.
Tym razem w Klubie Seniora zaprezentowana zostanie twórczość Agnieszki Osieckiej. Sylwetkę znanej poetki, pisarki i autorki słynnych tekstów przybliżą nam gimnazjaliści Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie. Młodzież zaprezentuje m.in. wiersze oraz piosenki Osieckiej.
Klub Seniora ma charakter otwarty i zapraszamy na środowe spotkanie wszystkich chętnych pragnących spędzić wieczór w miłej muzyczno-poetyckiej tonacji.
Bliższe informacje – Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny, tel. 85 719 60 56 i 530 453 059.

Czytaj więcej

Wyniki Mistrzostw Gminy Juchnowiec Kościelny w Tenisie Stołowym
Wyniki Mistrzostw Gminy Juchnowiec Kościelny w Tenisie Stołowym

Karolina Stupak, Adam Rychorczuk, Kamil Statkiewicz oraz Janusz Danilczuk wywalczyli tytuły mistrzów gminy Juchnowiec Kościelny w tenisie stołowym. Turniej organizował Ośrodek Kultury w Juchnowcu Kościelnym wspólnie z Zespołem Szkół w Kleosinie.
Mistrzostwa cieszyły się dużym zainteresowaniem. Do rywalizacji przystąpiło ponad 40 zawodników, co pokazuje, że tenis stołowy wciąż ma silną pozycję w naszej gminie.
Najliczniej obsadzonymi kategoriami były kategoria chłopców szkół ponadgimnazjalnych oraz kategoria dziewcząt. W pierwszej zwyciężył Sylwester Ułaszonek, wśród dziewcząt triumfowała Karolina Stupak. Dużo emocji towarzyszyło zmaganiom najmłodszych i najstarszych zawodników. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce wywalczył Kamil Statkiewicz. W prestiżowych zmaganiach seniorów bezkonkurencyjny okazał się Janusz Danilczuk (Kleosin), który wygrał wszystkie swoje pojedynki. Drugi był Cezary Borkowski (Izabelin), a trzeci mieszkający w Juchnowcu, działający w UKS Kleosin Marcin Zawadzki, który mocno zaangażował się w organizację całego turnieju.

Czytaj więcej

Rośnie lista startowa I Biegu Konopielki.
Rośnie lista startowa I Biegu Konopielki.

Rośnie lista startowa I Biegu Konopielki. Chęć udziału w biegu głównym wyraziło już 37 osób. Miło nam, że są już także pierwsze zgłoszenia do biegu familijnego.
Przygotowania do imprezy idą pełną parą. Właśnie zamierzamy wysłać do odlewni projekt specjalnego medalu. Efektowne medale otrzymają zawodnicy, którzy ukończą bieg na 10 km. Jeśli chodzi o główny dystans, to w zabezpieczeniu trasy pomogą funkcjonariusze policji oraz członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej. Mamy już z ich strony deklaracje wsparcia naszej imprezy. Miło jest, że otrzymujemy także sygnały od wolontariuszy, pragnących zaangażować się przy całości przedsięwzięcia. Swoją pomoc zadeklarowali choćby członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Brończan „Brończany Razem”.

Mistrzostwa Gminy Juchnowiec Kościelny w Tenisie Stołowym

Jeszcze nie opadły emocje po artystycznym wielkanocnym „Konkursie z Zajączkiem”, a już szykujemy kolejną imprezę. Tym razem sportową. W sobotę, 13 kwietnia zapraszamy o godz. 10 do hali Zespołu Szkół w Kleosinie na Mistrzostwa Gminy Juchnowiec Kościelny w Tenisie Stołowym.
Sport

Tenis stołowy ma bogate tradycje w naszej gminie. Kilka lat temu turnieje ping ponga cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem, istniała w Juchnowcu nawet drużyna ligowa. Zobaczymy, jak z popularnością tenisa jest teraz. W sobotę szansę rywalizacji dostaną dzieci, młodzież i dorośli. Podział na kategorie oraz system rozgrywek zależy od liczby zgłoszonych zawodników.

Zgłoszenia do udziału w turnieju przyjmowane są do czwartku, 11 kwietnia w Ośrodku Kultury oraz w gabinecie nauczycieli wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Kleosinie.

Regulamin oraz karta zgłoszeń są do pobrania na stronie okjuchnowiec.pl.

W sprawie turnieju można zasięgać informacji w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym – tel. 85 719 60 56.

Wielkanocny Konkurs z Zajączkiem spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem.
Wielkanocny   Konkurs z Zajączkiem  spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem.

Do Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym wpłynęło ponad 120 prac! Podczas niedzielnego rozstrzygnięcia konkursu, połączonego z wystawą oraz przedstawieniem teatralnym „Pinokio” sala widowiskowa Ośrodka Kultury zapełniła się do ostatniego miejsca.
Dawno żaden konkurs organizowany przez Ośrodek Kultury nie cieszył się taką popularnością. Dzieci oraz dorośli prześcigali się w pomysłowości na temat przedstawienia wielkanocnego zajączka – symbolu wiosny. Komisja konkursowa w składzie: Sekretarz Gminy Teresa Rudzik, prowadząca zajęcia plastyczne w Ośrodku Kultury Zofia Szczytko oraz dyrektor Ośrodka Kultury Krzysztof Sokólski mieli problem z wyłonieniem najpiękniejszych prac. Po długiej naradzie dokonano jednak wyboru. Nagrody za pierwsze miejsce w poszczególnych kategoriach zdobyły: Julia Wiktoria Leszczyńska (Punkt Przedszkolny przy SP w Księżynie), Aleksandra Brzozowska (Zespół Szkół w Kleosinie), Izabela Tarasiuk (Zespół Szkół w Juchnowcu Górnym) oraz Małgorzata Stasiewicz (Hołówki Małe). W sumie dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymało 20 osób.
Dodatkową atrakcją niedzielnego popołudnia był spektakl „Pinokio”. Nieco uwspółcześniona adaptacja rozbawiła całą widownię. Po jej zakończeniu artyści przeprowadzili jeszcze warsztaty teatralne, które także zebrały gromkie brawa.

Czytaj więcej

Konkurs z Zajączkiem
Konkurs z Zajączkiem

Do 29 marca przyjmujemy prace w wielkanocnym „Konkursie z Zajączkiem”. Zarówno młodych, jak i tych starszych mieszkańców gminy zachęcamy do udziału zabawie, polegającej na ciekawym przedstawieniu sympatycznego zwierzątka – symbolu wiosny i odradzającej się przyrody, kojarzonego z nadchodzącymi świętami.

Czytaj więcej