VII edycja Nagrody


Bezpłatne badania krwi


Dane Kontaktowe
Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny

ul.Plac Królowej Rodzin 1

16-061 Juchnowiec Kościelny

Tel:(85)7196-056

NIP:966-167-22-67

ok.juchno@wp.pl


Numer konta:
65 807400030000171720000010
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: instruktor
Lubie to
Linki


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
W niedzielę, 1 września historyczny mecz rozegrają piłkarze Pasji Kleosin
W niedzielę, 1 września historyczny mecz rozegrają piłkarze Pasji Kleosin

W niedzielę, 1 września historyczny mecz rozegrają piłkarze Pasji Kleosin. O godz. 15 na stadionie w Juchnowcu Dolnym meczem z UM Krynki, Pasja zainauguruje rozgrywki podlaskiej A klasy. To pierwszy oficjalny występ założonego przed kilkoma miesiącami zespołu z Kleosina.
Pasja w roli gospodarza swoje mecze rozgrywać będzie w Juchnowcu Dolnym. Pierwszym rywalem jest Urząd Miasta Krynki. Doświadczona ekipa z Krynek ma już za sobą jedno ligowe spotkanie. Na inaugurację sezonu pokonała 2:1 Czarnych Gródek. Kleosin w pierwszej ligowej kolejce pauzował.

Czytaj więcej

Kulturalny Juchnowiec

Już za kilka dni rusza wielki projekt Ośrodka Kultury. Nowy program pod nazwą Kulturalny Juchnowiec obejmuje warsztaty teatralne, malarskie, plastyczno-animacyjne, taneczne oraz warsztaty ZUMBA.
Niebawem podamy szczegóły ambitnego projektu oraz ogłosimy dokładny plan zajęć, który będzie obowiązywał od września do czerwca 2014 roku. Już dzisiaj rozpoczynamy natomiast zapisy na cieszącą się ogromnym zainteresowaniem ZUMBĘ. Zajęcia latynoamerykańskiej fuzji tańca i aerobiku odbywać się będą w każdą środę miesiąca. Do pierwszego spotkania dojdzie 4 września. O godz. 17 zaczynają się warsztaty w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Juchnowcu Kościelnym, na godz. 18.40 zaplanowaliśmy początek zajęć w świetlicy przy u. Tarasiuka 9 w Kleosinie. Warsztaty prowadzi znana, doświadczona instruktorka Marlena Rutkowska.
Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny!!! Warsztaty skierowane są wyłącznie do mieszkańców gminy Juchnowiec Kościelny. Chętni powinni zapisywać się osobiście na listy prowadzone w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym – Plac Królowej Rodzin 1 lub telefonicznie 85 719 60 56. W Kleosinie jesteśmy w stanie prowadzić treningi dla 20 osób, w Juchnowcu – nawet 25.

Sukces piłkarzy Magnata Juchnowiec

Piłkarze Magnata Juchnowiec w spotkaniu 2. kolejki podlaskiej IV ligi grali z Cresovią. Nasz zespół nie będzie mile wspominał wyjazdu do Siemiatycz. Magnat przegrał 0:5. Szansa na rehabilitację już w środę, 28 sierpnia. O godz. 19 na stadionie w Juchnowcu Dolnym podejmujemy Orzeł Kolno.
Mecz w Siemiatyczach ułożył się pechowo. – Przy stanie 0:0 mieliśmy kilka bardzo dogodnych sytuacji strzeleckich. Nie potrafiliśmy ich jednak wykorzystać. To się szybko zemściło – powiedział Wiesław Jancewicz, trener Mganata.
Katem ekipy z Juchnowca okazał się Kamil Zalewski. 21-letni napastnik, który wrócił do Cresovii po pobycie w Siarce Tarnobrzeg, okazał się nie do zatrzymania. Zalewski popisał się hat-trickiem, prowadząc swój zespół do efektownego zwycięstwa.
Cresovia Siemiatycze – Magnat Juchnowiec 5:0 (2:0)
Bramki: 1:0 – K. Zalewski 21, 2:0 – Jurczuk 44-karny, 3:0 – K. Zalewski 66, 4:0 – K. Zalewski 82, 5:0 – Karolczuk 90-karny.
Cresovia: Karolczuk - Gierc (85 Stępkowski), Moczulski, Piotrowski, Nowicki - A. Kobus (73 K. Niewiarowski), A. Błoński, Jurczuk - K. Zalewski, Milewski (66 Badowiec), M. Malewski (46 Prokopczuk).
Magnat: Jendruczek – Łukasiuk, Kazuczyk, P. Suszczyński, A. Suszczyński, Bielski (60 Olsicki), Podoliński (70 Krutul), Hruświcki, Chilmon, Tymiński, Klej.

Do końca wakacji zostały już tylko dwa tygodnie.
Do końca wakacji zostały już tylko dwa tygodnie.

Do końca wakacji zostały już tylko dwa tygodnie. Dzieci i młodzież zapraszamy, aby ten czas spędzić z Ośrodkiem Kultury. Nasza ciesząca się olbrzymią popularnością akcja „LATO OK” trwa niemal do ostatniego dnia sierpnia i będzie obfitowała m.in. w przedstawienia teatralne.
W poniedziałek, 19 sierpnia akcja „LATO OK” ponownie zjawiła się w Koplanach, Juchnowcu Kościelnym oraz Hermanówce. W Koplanach (na zdjęciu) oraz Hermanówce dzieci mogły obejrzeć spektakl teatralny. Emocji i śmiechu było co niemiara. Na dodatek po przedstawieniu młodzież sama wypróbowała swoje aktorskie talenty.
We wtorek, 20 sierpnia teatrzyk zawita do Hołówek Dużych (godz. 10) oraz Rostołt (godz. 12.30). W czwartek, 22 sierpnia zaplanowaliśmy zajęcia w Kleosinie (godz. 12.30), a w piątek, 23 sierpnia zapraszamy do Hryniewicz (godz. 10) oraz Lewickich (godz. 12.30). Atrakcyjnie zapowiada się również poniedziałek, 26 sierpnia. Wakacyjna akcja zagości w Olmontach oraz Stanisławowie. W programie spotkań znajdą się: przedstawienie teatralne oraz gry i konkursy z nagrodami.
Akcję „LATO OK” organizuje Ośrodek Kultury oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Juchnowcu Kościelnym.
Szczegóły – tel. 85 719 60 56, www.okjuchnowiec.pl.

Dni Ziemi Juchnowieckiej 2013 Finał

Dni Ziemi Juchnowieckiej zakończyliśmy mocnym akcentem, dosłownie i w przenośni. W niedzielę na stadionie w Juchnowcu Dolnym było mnóstwo atrakcji. Publiczności spodobał się konkurs kulinarny „Stół Darów Ziemi Juchnowieckiej". Komisja z dwójką gości z Niemiec, wójtem Krzysztofem Marcinowiczem, sołtys Juchnowca Dolnego Janiną Andruk oraz dyrektorem Ośrodka Kultury Krzysztofem Sokólskim w składzie oceniało potrawy stworzone na bazie kaszy. Za najlepszą uznano roladę autorstwa pani Elżbiety Skarżyńskiej z Juchnowca Górnego. Na stadionie czas pędził w zawrotnym tempie. Był i mecz siatkówki, i pokazy strażackie, i ewolucje rowerowe, i lotnicze pokazy wiatrakowców. Wieczór zakończył natomiast występ gwiazdy -- zespołu „Akcent". „Takiego koncertu w Juchnowcu jeszcze nie było" -- mówili ludzie po zakończeniu występu i po zamknięciu Dni Ziemi Juchnowieckiej.

Link do filmu
http://www.youtube.com/watch?v=_cWNjnf0ghQ&feature=share&list=UUWSOqAN8gl1pFhfnsNP_ZSQ

 

Moje najpiękniejsze miejsce na ziemi
Moje najpiękniejsze miejsce na ziemi

Paweł Mogilewski został zwycięzcą konkursu fotograficznego „Moje najpiękniejsze miejsce na ziemi”. Konkurs rozstrzygnęliśmy w czwartek na spotkaniu zorganizowanym w ramach „Dni Ziemi Juchnowieckiej 2013”.

Czytaj więcej

Piłkarska Środa
Piłkarska Środa

Ogromnych emocji dostarczyło piłkarskie spotkanie w ramach Dni Ziemi Juchnowieckiej 2013. Z jednej strony stanęła drużyna złożona z samorządowców i radnych gminnych z drugiej – zespół sołtysów oraz członków rad sołeckich wspieranych przez gminnych oldbojów.
Przed meczem Krzysztof Sokólski, dyrektor Ośrodka Kultury wręczył pamiątkowe statuetki kapitanom obu drużyn. Odebrali je Krzysztof Pilch, sołtys Śródlesia oraz wójt gminy Juchnowiec Kościelny Krzysztof Marcinowicz. Atmosfera była przyjazna, ale na boisku w Kleosinie nikt nie odstawiał nogi. Ostatecznie niezwykle emocjonujące spotkanie zakończyło się remisem 3:3. W serii rzutów karnych minimalnie lepsi okazali się samorządowcy.

Czytaj więcej

Dni Ziemi Juchnowieckiej 2013 trwają w najlepsze
Dni Ziemi Juchnowieckiej 2013 trwają w najlepsze

Dni Ziemi Juchnowieckiej 2013 trwają w najlepsze. We wtorek byliśmy w Klewinowie, gdzie odbyło się przedstawienie teatralne i piknik dla dzieci. W środę o godz. 18 na „Orliku” w Kleosinie dojdzie do piłkarskiego meczu, w którym zobaczymy m.in. gminnych samorządowców.
Plan Dni Ziemi Juchnowieckiej realizujemy z entuzjazmem. Zawodzi jedynie trochę pogoda. We wtorek chłód i wiatr spowodował, że w Klewinowie bawiliśmy się nie w plenerze, a w świetlicy. Ale nawet dobrze się złożyło, bo można było wykorzystać scenę i przedstawianie odbyło się w iście teatralnych warunkach. Spora grupa dzieci oraz młodzieży po zakończonym spektaklu chętnie uczestniczyła też w rozmaitych zabawach i konkursach.

Czytaj więcej

II Towarzyskie Zawodu Wędkarskie o Złotą Rybkę Juchnowiecką
II Towarzyskie Zawodu Wędkarskie o Złotą Rybkę Juchnowiecką

Zdzisław Chrzanowski został zwycięzcą II Towarzyskich Zawodów Wędkarskich o „Złotą Rybkę Juchnowiecką”. Pan Chrzanowski ma patent na wędkowanie w Koplanach. „Złotą Rybką Juchnowiecką” wygrał również w ubiegłym roku.
Kiepska aura nie odstraszyła miłośników wędkowania. W poniedziałek, w Koplanach pojawiło się 20 zawodników. W tym gronie najwięcej szczęścia miał Zdzisław Chrzanowski. Drugie miejsce zajął Łukasz Gałązka, a trzeci był Paweł Borysewicz. Cała trójka otrzymała efektowne puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zwycięzcy ufundowaliśmy profesjonalną lornetkę. Nagrodą za drugie miejsce była latarka, a za trzecie – busola. Latarkę otrzymał również Andrzej Głowacki nagrodzony za złowienie największej ryby.

Czytaj więcej

Dni Ziemi Juchnowieckiej 2013 rozpoczęte!
Dni Ziemi Juchnowieckiej 2013 rozpoczęte!

Rozpoczęły się Dni Ziemi Juchnowieckiej 2013. Cykl tegorocznych imprez otworzyliśmy w Wojszkach. Całemu regionowi rozpoczęcie święta naszej gminy obwieściliśmy salwą z muszkietów i arkebuzów.
Oficjalnego otwarcia Dni Ziemi Juchnowieckiej dokonała Mirosława Jaroszuk, zastępca wójta gminy Juchnowiec Kościelny. Pani Jaroszuk wydała komendę „pal” grupie szlachciców wyposażonych w muszkiety i arkebuzy. Po głośnym wystrzale padło zdanie, na które wszyscy czekaliśmy: „Dni Ziemi Juchnowieckiej 2013 uważam za otwarte”.

Czytaj więcej

Zaczynamy w Wojszkach!
Zaczynamy w Wojszkach!

Już w niedzielę, 21 lipca rozpoczynamy obchody Dni Ziemi Juchnowieckiej. Pierwsza impreza w ramach tegorocznego święta gminy odbędzie się w Wojszkach. Początek o godz. 15.
Dni Ziemi Juchnowieckiej składają się z cyklu ośmiu imprez. Na początek zapraszamy na „Niedzielę z Folklorem”. W Wojszkach odbędzie się III Przegląd Folklorystyczny. Przegląd rozpoczną „Koplanianki” – zespół od 26 lat działający na terenie juchnowieckiej gminy. Obok naszych „Koplanianek” w Wojszkach zaśpiewają również „Barwianka” z Dobrzyniówki koło Zabłudowa oraz „Jarzębina” z Karakul koło Supraśla. Na koniec przeglądowych występów czeka nas energetyczny koncert przygotowany przez robiącą ostatnio karierę grupę „Kalinka” z Załuk.
Oprócz pieśni folklorystycznych zapraszamy mieszkańców na piknik rodzinny. Będą gry, zabawy i konkursy dla każdego. Tak dla dzieci, jak i dorosłych.