VII edycja Nagrody


Bezpłatne badania krwi


Dane Kontaktowe
Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny

ul.Plac Królowej Rodzin 1

16-061 Juchnowiec Kościelny

Tel:(85)7196-056

NIP:966-167-22-67

ok.juchno@wp.pl


Numer konta:
65 807400030000171720000010
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: instruktor
Lubie to
Linki


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Pierścień Podskarbiego Włoszka 2017
Pierścień Podskarbiego Włoszka 2017

W tegorocznej edycji oprócz Laureatów Kapituła nominowała do Nagrody w kategorii Firma: Rolniczą Spółdzielnię Produkcyjną w Dorożkach oraz Pensjonat Szkoleniowo-Wypoczynkowy Sosnowe Zacisze z Ignatek-Osiedla; w kategorii Człowiek: Jerzego Kalinę z Solniczek - dziennikarza i reportażystę, autora ponad setki filmów dokumentalnych, m.in. „Czarnobylcy”,  „Archimandryta”, „Siewca” i ostatnio głośnej produkcji „Bieżeńcy 1915-1922” oraz mistrza świata w Koluchstyl Patryka Pietrzeniaka z Klewinowa; w kategorii Instytucja/Przedsięwzięcie/Wydarzenie: Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Amator” działający przy Zespole Szkół w Juchnowcu Górnym oraz Grupę Teatralną dla dorosłych „Trylobit” działającą przy Ośrodku Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny.

Ogłoszenie tegorocznych Laureatów oraz uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się w sobotę, 3 lutego podczas uroczystej gali w Dworku „Tryumf” w Księżynie.

Anna Radziukiewicz mieszka w Śródlesiu od samego powstania miejscowości w połowie lat dziewięćdziesiątych. Jest znaną w kraju dziennikarką, a w 2017 roku minęło 40 lat jej pracy w zawodzie dziennikarskim. Autorka i redaktorka książek, autorka wystaw i filmów dokumentalnych, świetna fotografka, działaczka społeczna.  Ceniona w kraju i za granicą. Za swoją działalność była wielokrotnie nagradzana, również najwyższymi odznaczeniami państwowymi.
- Ta nagroda ma dla mnie jednak wymiar szczególny, ponieważ odbieram ją na terenie naszej wspaniałej juchnowieckiej gminy, z którą jestem bardzo związana – mówiła wzruszona laureatka. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe RAK-BUD Raczkowski i Wspólnicy z Księżyna, to rodzinna firma, która dzięki wizji, wytrwałości i ciężkiej pracy zbudowała silną markę w północno-wschodniej Polsce. Specjalizuje się w produkcji i dostarczaniu betonu, bloczków betonowych i kostki brukowej najwyższej jakości. Według klientów atutem firmy jest nie tylko przystępny poziom cen, ale przede wszystkim profesjonalne doradztwo, fachowa i rzetelna obsługa oraz szybka realizacja zamówień. Priorytetem firmy są wysokie standardy działania i szeroko pojęta jakość, co widać na każdym etapie produkcji.

Listę laureatów uzupełnia Stowarzyszenie Przyjaciół Brończan „Brończany Razem”. Stowarzyszenie prowadzi szeroką działalność na rzecz swojej miejscowości realnie podnosząc jakość życia mieszkańców. Podejmuje wiele inicjatyw kulturalnych, organizuje i aktywnie uczestniczy przy organizacji imprez gminnych. Działalność Stowarzyszenia stanowi przykład, że nie ma rzeczy niemożliwych, a ciekawy pomysł poparty pracą i zaangażowaniem przynosi efekty – wpływając na wizerunek całej gminy i jej mieszkańców. Członkowie Stowarzyszenia nie ograniczają się do działalności na rzecz swojej miejscowości, choć powołali je w tym celu. Ich działania wykraczają poza lokalność, dostrzegane są szeroko i stawiane za wzór.

Nagroda „Pierścień Podskarbiego Włoszka” jest wyróżnieniem honorowym. Patronuje jej Stanisław Zachariaszewicz Włoszek, w połowie XVI stulecia właściciel dóbr juchnowieckich. To właśnie dzięki niemu już blisko pięć wieków temu, ziemie obecnej gminy Juchnowiec Kościelny znane były daleko, nawet poza jej granicami.